Wykład dla studentów UZ n/t Górnictwa kosmicznego: już 19.10!

2021-11-09

W ramach realizacji działań edukacyjnych z zakresu tematyki kosmicznej i w imieniu prof. Banaszkiewicza pracownicy zespołu projektowego SpaceRegion mają przyjemność zaprosić na wykład o tematyce kosmicznej w ramach Akademii Przyszłego Inżyniera który nosi tytuł: „Górnictwo kosmiczne“. Wykład odbędzie się we wtorek, 19.10.2021 o godz. 9.00 – 11.00 w sali H044 bud. A10.

Karol Seweryn to doktor habilitowany, profesor instytutu Centrum Badań Kosmicznych PAN i jego pracownik od 2009r., kieruje projektami w Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej, zajmuje się robotyką kosmiczną zarówno planetarną jak i orbitalną, jest jednym z najlepszych ekspertów w zakresie kopania w regolicie, uczestniczy w budowie instrumentów i urządzeń na misje kosmiczne (np. STIX na misję Solar Orbiter, Chomik na misję Phobos-Grunt), ma praktyczne doświadczenie w opracowywaniu penetratorów kosmicznych i próbników.

Wykład przybliży tematykę nauki o Księżycu, technologii eksploracji Księżyca rozwijanych w CBK PAN oraz tematykę górnictwa kosmicznego, zostanie na nim także zaprezentowana przyszłość misji Księżycowych.

Serdecznie zapraszamy!Odzwiedź nas na:

Śledź naszą aktywnośćKontakt
info@spaceregion.eu
tel. 68 41 41 055