Wykład dla studentów UZ n/t Egzoplanet: już 13.10!

2021-10-08

W ramach realizacji działań edukacyjnych z zakresu tematyki kosmicznej i w imieniu prof. Banaszkiewicza pracownicy zespołu projektowego SpaceRegion mają przyjemność zaprosić na Jego wykład o tematyce kosmicznej w ramach Akademii Przyszłego Inżyniera który nosi tytuł: „Egzoplanety – czym są i jak je obserwujemy“. Wykład odbędzie się w środę, 13.10.2021 w godz. 9.00 – 10.45 w sali 215 bud. A8.

Prof. dr hab. Marek Banaszkiewicz od 1977 roku pracuje w CBK PAN, od 2019r. jest kierownikiem Laboratorium Dynamiki Manipulatorów Satelitarnych zielonogórskiego oddziału CBK PAN i od 2020r. kierownikiem projektu SpaceRegion. Jego główne obszary działalności naukowej to: planetologia, technologia kosmiczna oraz obserwacje Ziemi. Był pierwszym prezesem utworzonej w 2014 r. Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), a także współpomysłodawcą w misjach ESA: Ulysses, Cassini-Huygens, Rosetta, Herschel, BepiColombo i Trace Gas Orbiter. Kierownik techniczny polskich zespołów ds. czujnika THP/SSP na Huygensie i eksperymentu MUPUS na Rosetcie.

Wykład przybliży tematykę egzoplanet: czym są, jak powstają i ewoluują, czy rozwijają się na nich cywilizacje, a także odpowie na pytania jakie są metody, przyrządy i misje mające na celu obserwację egzoplanet, zapraszamy!Odzwiedź nas na:

Śledź naszą aktywnośćKontakt
info@spaceregion.eu
tel. 68 41 41 055