Istnieje potrzeba prowadzenia wielu działań promocyjnych, mających na celu promocję projektu, a także informowanie o jego postępach i aktualnych rezultatach. Działania te mają być realizowane za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak media (telewizja regionalna i publiczna, radio, prasa codzienna, internet), a także spotkania na żywo promujące działania kosmiczne w województwie lubuskim i brandenburskim. Działania promocyjne będą realizowane pośrednio przez pozostałe obszary projektu, tj. Sieć (częściowo obejmującą administrację publiczną), przemysł, szkoły średnie i szkolnictwo wyższe i mają trwać przez cały okres trwania projektu, pozostawiając solidne podstawy do dalszego rozwoju technologii kosmicznych w regionie.
W dniu 14 sierpnia 2021r. skorzystaliśmy z uprzejmego zaproszenia Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus do współtworzenia wydarzenia związanego z Nocą Spadających Gwiazd w celu popularyzowania i przybliżania uczestnikom wiedzy o kosmosie. Instrumenty do obserwacji spadających Perseidów a także samego nocnego nieba, w tym planet jak np. Jowisza ze swymi czterema księżycami, obsługiwali pracownicy Centrum komentując […]
Miło nam poinformować, że program Interreg opublikował najnowszą broszurę informacją. Opisuje ona wszystkie aktualizowane realizowane projekty. Informacje o współpracy pomiędzy Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk a Instytutem Innowacyjnej Mikroelektroniki im. Lebniza znajdują się na stronie 30 najnowszej broszury.
Do pobrania są opublikowane ulotki na temat projektu SpaceRegion w trzech wersjach językowych: po polsku, niemiecku i angielsku.