Wykład dla studentów UZ n/t Atomu w kosmosie: już 17.11!

2021-11-09

W ramach realizacji działań edukacyjnych z zakresu tematyki kosmicznej i w imieniu prof. Banaszkiewicza pracownicy zespołu projektowego SpaceRegion mają przyjemność zaprosić na wykład o tematyce kosmicznej w ramach Akademii Przyszłego Inżyniera który nosi tytuł: „Atom w kosmosie“. Wykład odbędzie się w środę, 17.11.2021 o godz. 9.00 – 11.00 w sali 215 bud. A8.

Dr inż. Michał Rąpała od 2020 roku pracuje w Laboratorium Dynamiki Manipulatorów Satelitarnych zielonogórskiego oddziału CBK PAN. Zajmuje się zastosowaniami sztucznej inteligencji w nawigacji autonomicznych pojazdów kosmicznych. Fascynat technologii wykorzystujących energię jądrową oraz fizyk jądrowy, który prowadził badania nad procesem rozczepienia jądra atomowego w ośrodku naukowym CAE w Saclay.

Wykład przybliży tematykę kosmicznych technologii jądrowych oraz napędów alternatywnych, a także ich zastosowań w eksploracji kosmosu. Przedstawiona zostanie budowa, zasada działania oraz charakterystyka rozwiązań wykorzystujących materiały promieniotwórcze.

Serdecznie zapraszamy!Odzwiedź nas na:

Śledź naszą aktywnośćKontakt
info@spaceregion.eu
tel. 68 41 41 055